O nás

Firma byla založena v roce 1991 fyzickými osobami do té doby činnými v oblasti mlékárenského průmyslu a zahraničního obchodu.

Od samého počátku byl nosnou činností firmy export mlékárenských výrobků, zejména sušených mlék a másla. Tento trend zůstal dosud zachován, ale sortiment byl rozšířen o sýry, kondenzovaná mléka, sušenou syrovátku, včetně demineralizované, UHT mléka, cisternové zboží, kojeneckou dětskou výživu, sušené směsi a konzumní výrobky.

V roce 1993 firma zakoupila majoritní podíl v Jihlavských mlékárnách a.s., nyní Moravia Lacto a.s. Jihlava a v roce 2006 se podařilo rozšířit mlékárenskou divizi o závody Bohemilk a.s. Opočno a Mlékárnu Olešnice RMD, čímž skupina posílila zejména v oblasti trvanlivých mlékárenských výrobků, tvarohů, bílých sýrů a gastro-sortimentu, včetně zmrzlinových směsí a kojenecké dětské výživy.

V roce 2000 se firma rozhodla pro investice do zemědělsky orientovaných podniků jihlavského regionu s cílem efektivnějšího propojení výrobců a zpracovatelů. Tím se stala zároveň významným výrobcem krmných směsí a vepřového masa.
Export a import činí cca 90 % obratu firmy ve výši zhruba 1 mld. Kč ročně. Export je směřován zejména do oblasti Číny, Blízkého východu, Ruska, balkánských států, Jižní Ameriky a Evropské unie. V rámci ČR si firma drží jedno z nejvýznamnějších míst mezi exportéry mlékárenských produktů.

Společnost INTERLACTO je připravena nabídnout, kromě kvalitních mlékárenských výrobků, i odborný servis spočívající v zajištění celního a veterinárního odbavení, laboratorního vyšetření či logistiky dle potřeb zákazníků.
Z profesního hlediska je INTERLACTO členem Potravinářské komory a evropského sdružení Eucolait (Evropský svaz obchodníků s mlékárenskými komoditami).

Všechny výrobní závody mlékárenské divize skupiny INTERLACTO Czech Group jsou certifikovány dle norem BRC a IFS. Téměř kompletní sortiment výrobků je oceněn značkou kvalitních českých potravin KLASA a Český výrobek.

Mlékárenská divize

Moravia Lacto a. s.
Historie mlékárny se datuje rokem 1928, kdy zahájila provoz německá mlékárna pod názvem „Zentralmolkerei für Iglau und Umgebung, G.M.B.H.", kde členy družstva byli pouze zemědělci německé národnosti.

BOHEMILK, a. s.
Historie opočenské mlékárny se píše od roku 1936. Byla postavena v srdci východních Čech dnešního Králove-hradeckého kraje. Zpracovává nejkvalitnější mléko z podhůří Orlických hor, jedné z nejméně ekologicky znečištěných oblastí.

Mlékárna Olešnice, RMD
Pod společným názvem Mlékárna Olešnice vystupuje několik podniků, které ve svém oboru patří k nejvýznamnějším na českém trhu. Mlékárna Olešnice se zabývá výrobou, prodejem, dovozem a vývozem mléčných produktů.

Moravia ZNOJMO s. r. o.
prodej mlékárenských produktů

LACTO MORAVA, a. s.
prodej mlékárenských produktů

Zemědělská divize

ZZN Jihlava a. s. – obchod zemědělskými komoditami
SELMA a. s. - produkce vepřového masa
DV Batelov – rostlinná výroba, masný skot, drůbež
ZEOS Kamenice, s.r.o. – rostlinná výroba, mléčný skot
Zemědělské družstvo Dolní Cerekev – rostlinná výroba, masný skot, drůbež
Zemědělská společnost Zhoř a.s.
LACTOENERGO s. r. o.

 

 

OBCHODNÍ ODDĚLENÍ +420 222 515 398

Copyright 2014 Interlacto group.
Webdesign Estetica s.r.o.